141211132706

Z obwodnicą Konarzyc u prezydenta Łomży

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski spotkał się w łomżyńskim Ratuszu z przedstawicielami Zarządu Dróg Wojewódzkich, na czele z jego Dyrektorem Józefem Sulimą. W spotkaniu, którego głównym tematem była obwodnica Konarzyc, uczestniczył również Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys.

Prezydent Łomży zapoznał się z wariantami proponowanego przebiegu obwodnicy graniczących z Łomżą Konarzyc. Otrzymał również zaproszenie na konsultacje dotyczące jej przebiegu z mieszkańcami gminy, które odbędą się 18 grudnia. Ponieważ według propozycji Zarządu Dróg Wojewódzkich wspomniana obwodnica częściowo ma przebiegać przez teren Miasta, celem Prezydenta jest, aby jej budowa zapewniała odpowiednie zagospodarowanie przylegających do niej terenów. Dlatego w przyszłym roku, po przygotowaniu materiałów przez Zarząd Dróg Wojewódzkich, w Urzędzie Miejski.m w Łomży zorganizowane zostanie spotkanie w tej sprawie dla mieszkańców miasta. O dokładnym terminie będziemy jeszcze informowali.

Powyższy tekst pochodzi z oficjalnej strony miasta Łomża (czytaj tu)

       Ad vocem

Drodzy Państwo, od siebie dodam tyle, że cieszę się, iż prezydent Chrzanowski okazał ogromną wolę współpracy. Zaprosił mnie na to spotkanie, wiedząc, że planowana inwestycja jest bardzo ważna dla Gminy Łomża. Na spotkanie pojechałem z naszym drogowcem, panią Krystyną Lipińską. Jestem przeświadczony, że to był owocny czas. Przekonywaliśmy prezydentów miasta do przedstawionego przez dyrektora Józefa Sulimę wariantu. Jest to nowy wariant, zaproponowany przez mieszkańców Konarzyc w czasie niedawnych konsultacji społecznych, przeprowadzonych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich dla naszej gminy. Dla wtajemniczonych jest to tzw. „Wariant 4 – za torami”.

Tą drogą w przyszłości będzie prowadzony ruch z Via Baltica (węzeł Boguszyce) do Łomży. W mojej ocenie wartością dodaną są korzyści, jakie to rozwiązanie przyniesie nie tylko mieszkańcom gminy, ale też miastu. Otóż ta nowa nitka komunikacyjna otworzy przyległe pola na nowe inwestycje. Są to tereny między Szosą do Mężenina, Zawadami i Giełczynem a Konarzycami.

      post scriptum

W czwartek 18 grudnia odbędą się kolejne konsultacje społeczne w sprawie małej obwodnicy Konarzyc. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Szkoły Podstawowej w Konarzycach na godzinę 15.00. Moje zaproszenie przyjął i obecność potwierdził prezydent miasta Łomży Mariusz Chrzanowski.

W

Skomentuj artykuł

komentarze