rzeka Narew w gminie Łomża, M. Maliszewski

Wizja

Gmina Łomża to urokliwe miejsce. Jest rozciągnięta wzdłuż południowego brzegu Narwi, a wysoko wynoszące się wzgórza, ponad szeroką dolinę rzeki we wschodniej części gminy, zapewniają przepiękne widoki. Najważniejsi w naszej gminie są jednak jej mieszkańcy.

Chcemy aby gmina rozwijała się dzięki rozwojowi jej mieszkańców. Temu podporządkowany jest program działań który zakłada wspieranie przede wszystkim przedsięwzięć gospodarczych i aktywności społecznej. W perspektywie kilku najbliższych lat chcemy aby Gmina Łomża była prawdziwą perełką rozwoju.

Szansą na to może być obwodnica Łomży, której aż trzy węzły zaprojektowano na terenie naszej gminy. W pobliżu tych węzłów już dziś przedsiębiorcy lokują i planują swoje nowe inwestycje, a po wybudowaniu drogi, która będzie częścią europejskiego korytarza transportowego Via Baltica, atrakcyjność inwestycyjna tych terenów zyska jeszcze bardziej.

Kolejnym globalnym przedsięwzięciem bezpośrednio oddziaływającym także na naszą gminę jest zbudowany już most energetyczny Polska – Litwa, którego główna stacja przekaźnika zlokalizowana jest w pobliżu miejscowości Podgórze. Kolejny etap inwestycji zakłada umożliwienie zasilania sieci energetycznej regionu bezpośrednio z tego mostu energetycznego.

W planach jest także dociągniecie na teren gminy odnogi od europejskiego mostu gazowego Polska – Litwa, oraz modernizacja prowadzącej do Łomży linii kolejowej.

Te globalne inwestycje, ale także coraz większa liczba mieszkańców gminy i wzrost ich zamożności pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość Gminy Łomża.

Fotografia: rzeka Narew w gminie Łomża, fot. M. Maliszewski

Skomentuj artykuł

komentarze