Drodzy Mieszkańcy Gminy Łomża

       List do Mieszkańców str1List do Mieszkańców str2

     

    

   

  

      Dziękuję Państwu za udział w wyborach 16. listopada i gremialne poparcie kandydatów zgłoszonych przez Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Dzięki Państwa głosom, udało się nam wygrać wybory w 11 z 15 okręgów. Pozostała czwórka naszych kandydatów także otrzymała bardzo dobre wyniki, za co również ja i oni jesteśmy Państwu wdzięczni.

              Na 15 mandatów w Radzie Gminy Łomża Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość wprowadził 11 radnych. To wspaniały wynik, ale sami radni tej gminy nie zmienią. Aby móc w pełni zrealizować obiecywane przez nas zmiany na lepsze, potrzebna jest zmiana wójta. Aby to osiągnąć został nam jeszcze jeden krok. Druga tura wyborów, w której zmierzę się z rządzącym od wielu lat w gminie wójtem, odbędzie się w niedzielę 30. listopada.

            Mieszkańcy Gminy Łomża chcą tej zmiany. Dobitnie świadczą o tym wyniki Państwa głosowania 16. listopada. Poparło mnie 47 % wyborców, choć miałem trzech konkurentów. Do zwycięstwa zabrakło więc naprawdę niewiele – około 140 głosów.

            Szanowni Państwo, możemy wygrać te wybory. Możemy doprowadzić do zmiany ludzi, którzy rządząc od lat gminą, nie poradzili sobie z problemami mieszkańców. Wciąż wielu z Państwa nie ma możliwości dojechania do własnych domów po utwardzonych i wyasfaltowanych drogach. Są problemy z zaopatrzeniem w czystą wodę i możliwością dostępu do kanalizacji ściekowej. Takich nierozwiązanych przez lata problemów jest w naszej gminie wiele. Podstawowym jest jednak to, że głos mieszkańców Gminy Łomża był lekceważony przez władze. Teraz możemy to zmienić. Możemy wymienić słabego wójta, który nie spełnił oczekiwań mieszkańców.

Wiem, że trudno jest ludziom władzy pogodzić się z sytuacją, w której ta władza jest im odbierana. Przeciągające się zamieszanie przy ustalaniu wyniku niedzielnych wyborów w całej Polsce jest tego doskonałym przykładem. Przeogromna liczba głosów mieszkańców Polski została uznana za nieważne. Skala błędów przy wyborach do sejmików i rad powiatów, także na terenie naszej gminy, musi budzić grozę. Niech bez odpowiedzi pozostanie pytanie: Czy w tych wyborach wygrali ci, których chcieli wybrać mieszkańcy czy ci, którzy mieli wygrać?

            Walka o władzę jest zacięta i często sprowadza się do nieuczciwych „chwytów”. Ja też tego doświadczam. Jeśli zostanę wójtem, nie będziemy zamykać szkół podstawowych, nie zlikwidujemy gimnazjum, nie będziemy masowo zwalniać pracowników z urzędu i nie podniesiemy podatków rolnikom i przedsiębiorcom. Będąc przez 4 lata radnym gminy Łomża byłem w grupie radnych, która nie pozwoliła obecnemu wójtowi zamknąć szkoły w Puchałach. To my nie dopuszczaliśmy do podnoszenia podatków w poprzednich latach, a na przyszły rok proponowaliśmy ich obniżkę. Niższy będzie jednak tylko podatek rolny, bo na nic więcej nie pozwoliła większościowa koalicja obecnego wójta.

           Zabiegając o wybór na stanowisko wójta gminy chcę doprowadzić do normalności. Potrzebny jest nam spokój, bezpieczeństwo i stabilność. Nam wszystkim, także tym, którzy pracują na rzecz mieszkańców gminy w urzędach i szkołach. Cenię sobie zaangażowanie, wiedzę i doświadczenie pracowników Urzędu Gminy.

       Chcemy zmieniać gminę Łomża na lepsze. Pierwszym krokiem do tej zmiany jest wymiana słabego wójta. Tylko masowe zaangażowanie mieszkańców może doprowadzić do takiej zmiany.   Dlatego jeszcze raz proszę o Państwa głosy w wyborach 30 listopada.

Skomentuj artykuł

komentarze