Bzdury.

1897017_595607247180589_441626389_nNie wiem czy to prawda, ale niedawno słyszałem, co było ważnym powodem, dla którego pan Adam Frączek przegrał w II turze wyborów samorządowych w 2010 roku na wójta gminy Łomża z panem Jackiem Nowakowskim. To oczernianie. Puszczono wiele plotek, nieprawdziwych historii o panu Adamie. To był sposób na zastraszenie ludzi. Czy to zadziała dziś? Zobaczymy. Póki co, ktoś na pewno chce to sprawdzić, bo już dużo plotek puszczono na mój temat.

        Bajki, czy pomówienia?

Różne rzeczy już słyszałem na swój temat w terenie. Krążą plotki, że jak Kłys zostanie wójtem to ma takie plany:
1. zamknie szkołę w Pniewie – plotka puszczona w Pniewie, w podstawówce w Pniewie.
2. zamknie szkołę w Czaplicach – plotka puszczona w Andrzejkach, Boguszycach, Czaplicach, Kisiołkach.
3. zamknie szkołę w Puchałach – plotka puszczona w Puchałach. To już w ogóle mnie rozbraja. Przecież byłem jednym z kilku radnych, którzy nie dopuścili do zamknięcia tej szkoły.
4. Zwolni wszystkich w urzędzie gminy – zgadnijcie, kogo tym straszono. Czy pracownicy UG Łomża to idioci? Nie. Mam wrażenie, że ten, kto puszcza takie plotki tak właśnie ich traktuje. A jak Kłys zwolni wszystkich, to kto będzie pracował? Przecież ci ludzie to „historyczna pamięć urzędu”, wiedzą to, czego nie ma w komputerach. Ta wiedza jest bezcenna. Bez tej wiedzy urząd mógłby mieć problemy z funkcjonowaniem, z realizacją swej podstawowej misji – zaspokajaniem potrzeb mieszkańców. A kodeks pracy? Czy Kłys jak zostanie wójtem to chce pracować na rzecz rozwoju gminy? Czy może chce być ciągany po sądach pracy? Nie. Kłys chce ewolucji a nie rewolucji. Spokojnie, spokojnie, nikt, kto zechce pracować dla dobra mieszkańców nie straci pracy. Wręcz przeciwnie. Za dobre efekty będą nagrody.
5. A już na pewno nie zwolni Kłys stażystów z UG. Przecież to nie wychowawcze. Młodych ludzi trzeba motywować do pracy, dać im poczucie bezpieczeństwa, stwarzać przynajmniej pozory stabilności, aby nie planowali opuszczać ojczyzny w poszukiwaniu chleba.
6. zamknie GOK w Pniewie. Co za niedorzeczność. Ja, będąc przewodniczącym komisji rewizyjnej pisałem w protokole już 2 lata temu, że trzeba wzmocnić GOK. Dużo by o tym mówić, ale na pewno nie to, że zamknę GOK. Szok, że ktoś się zniża do takiego poziomu.
7. Jeszcze kilka oszczerstw dotyczących mojego prywatnego życia. Osobiście słyszałem, że jestem mieszać i wichrzyciel, potem cwaniaczek. Ostatnio dostałem łatkę sekciarza.
8. Dziś słyszałem, że jak zostanę wójtem to się wyprowadzę z Jednaczewa. Ciekawe gdzie? Do urzędu gminy? A ciepłą wodę tam macie?

Żal mi osób, które puszczają w obieg takie bzdury. Ale cóż, taki ich sposób na to, by mi uniemożliwić zwycięstwo w wyborach.

Skomentuj artykuł

komentarze